Wizyt w tygodniu135

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

19.10.2014

1. Przypadająca dziś XXIX niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy Różaniec i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym.  Nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 1700 w niedziele o godz. 1600.

2.Poniedziałek WSP św. Jana Kantego.

3.Wtorek WSP bł Jakuba Strzemię Na Msze św. o godz. 1700 zapraszam I grupę kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie.

4.Środa WSP św. Jana Pawła II na Mszę św. godz. 1700 zapraszam II grupę kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św.  spotkanie.

5.Czwartek o godz. 1600 spotkanie kandydatów na ministrantów .

6. Piątek po nabożeństwie spotkanie KSM-u.

7.Niedziela zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

8.Bóg Zapłać za ofiary do puszek na Fundację Nowe Tysiąclecie- 496 zł. oraz składkę na krawężniki. Zebrano 2.205 zł.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Święty ch. Zadbajmy o groby naszych bliskich i o groby zapomniane. Serdeczna prośba aby śmieci  w miarę możliwości zabierać do domu. Stanowią one poważny problem oraz pochłaniają duże kwoty. Zabieranie własnych śmieci było by wielką pomocą oraz wyrazem troski o prządek na cmentarzu. Można pobierać kartki na wypominki.

10.Piec który służył do tego czasu nie nadaje się do użytku. Na spotkaniu Rady Parafialnej podjęto decyzję o wykonaniu nowego ogrzewania, które będzie gotowe na Odpust Parafialny- oczywiście po rozważeniu rożnych możliwości. Najbardziej ekonomiczne i wydajne jest ogrzewanie nadmuchowe gazowe.

11.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: NIEDZIELA,ŹRÓDŁO,GOŚĆ NIEDZIELNY. Można nabyć w zakrystii kalendarz  rolników na nowy Rok 2015 w cenie 20 zł.

12.Bóg zapłać za prace na rzecz parafii Panom: Stanisławowi Wilk, Witoldowi Janik, Janowi i Mariuszowi Fuk, Januszowi i Rafałowi Machowskim.

13.Bóg zapłać Paniom: Stanisława Krzywińska, Janina Krzywińska, Krystyna Machowska, Wiesława Boroń, Halina Molczyk, Agata Szynal;, Elżbieta Kania, Zofia Kania, Alicja Kowalska, Dorota Boroń za dbanie o porządek w świątyni  i złożoną ofiarę . Proszę następne pięć numerów w wtorek i sobota od godz. 900. Proszę aby dbać o kwiaty w kościele przez cały tydzień.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

20.10.2014 - 26.10.2014

700 .+ Balbina Florek od córki Anny z rodziną

1700 1. + Marian 4 r. śmierci, Stanisław Bryda

2.+ Ludwik Dudek G-19

1700 1. +Balbina Florek od syna Stanisława z rodziną

2.+ Katarzyna Bykowska

3.+ Ludwik Dudek G-20

Środa

1700 1.+ Józef  Winiarski od grona pedagogicznego i pracowników Szkoły z Cieszyny

2.+ Michalina, Hipolit Długosz

3.+ Ludwik Dudek G-21

700. + Maria Jedziniak od wnuczki Eweliny

1700  1.+ Michalina, Hipolit Długosz

2.+ Ludwik Dudek G-22

1700  1.+ w int. Jana Madziary zamęczonego w Katyniu i  zmarłych z rodziny

2.+ Balbina Florek od wnuczki Patrycji z rodziną

3.+ Ludwik Dudek G-23

700. O bł. Boże dla Anny i Jana Madziar z Poznania

1700 1.+ Józef Winiarski od Rady Parafialnej ze Stępiny

2. + Ludwik Dudek G-24

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

645. Za parafian

930.+ Ludwik Dudek G-25

1100.+ Stanisław Maria Chmura, Józefa (f) Rec

1630.+ Julian Wolan 22 r. śmierci

Huta Gogołowska

800.+ Antonina (f),Franciszek, Tadeusz Jedziniak

2. Wtorek Uroczystość Najświętszej Mari Panny- imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski jest to dzień modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zapraszam do udział we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie.

3. Środa WSP św. Moniki.

4. Czwartek WSP św. Augustyna.

5. Piątek WSP męczeństwa św. Jana Chrzciciela

6. Sobota spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/15 oraz I piątek września. Gogołów od godz. 1630, Huta Gogołowska od godz,1530 po godz. 1600 Msza św. Rozpoczynający się rok szkolny, który jest kolejnym ważnym etapem w życiu młodych ludzi i czymś oczywistym jest rozpoczęcie go z P. Bogiem. Proszę rodziców aby zdopingowali swoje dzieci i przypomnieli o możliwości skorzystania ze spowiedzi.

7. Niedziela przy katedrze Rzeszowskiej Dożynki Diecezjalne początek o godz. 1100, Msza św. godz. 1200.

8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: NIEDZIELA , ŻRÓDŁO, GOŚĆ NIEDZIELNY.

9. Bóg zapłać paniom: Nawracaj Barbara, Urzędowska Jolanta, Balicka Bogułsawa, Prokop Zofia, Sokołowska Barbara oraz panu Niekowal Kazimierz za dbanie o porządek w świątyniach i złożoną ofiarę . Proszę następne pięć numerów w poniedziałek , sobota od godz. 900. Proszę aby dbać o kwiaty w kościele przez cały tydzień, podlewanie ( przynajmniej dwa razy).