Wizyt w tygodniu114

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

28.09.2014

1.     Przeżywamy dziś XXVI niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą miesiąca września. Liturgia zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania. Warto, byśmy w tym rozpoczynającym się tygodniu poświęcili trochę czasu na refleksję nad tym, jaka wygląda zgodność pomiędzy tym, w co wierzymy, a tym, jak postępujemy. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Radio VIA.

2. Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej pobożności poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 1700 w niedziele o godz. 1600. Zachęcamy do udziału w nich każdego, niech to będzie dowód miłości do Maryi. Prosimy rodziców aby zmobilizowali dzieci i młodzież najlepiej własnym przykładem..

3. Poniedziałek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4. Wtorek WSP św. Hieronima. Na Msze św. o godz. 1800 zapraszam I grupę kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie.

5.  Środa WSP św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Msze godz. 1700 św. zapraszam II grupę kandydatów do bierzmowania po spotkanie. Msze św. z godz. 1800 zostają przesunięte na godz. 1700.

6. I Czwartek WSP Św. Aniołów Stróżów.  Spowiedź przed I Piątkiem dla szkół podstawowych od godz. 1600.Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe, będziemy się modlić w intencji powołań do kapłaństwa i zakonu.

7.  I Piątek  spowiedź od godz. 1530. Po Mszy  św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z różańcem, spotkanie KSM-u. Huta Gogołowska spowiedź od godz. 1500. Godz.1530 Msza św. po nabożeństwo.

8.I Sobota WSP św. Franciszka z Asyżu. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem.

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: NIEDZIELA,ŹRÓDŁO,GOŚĆ NIEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

10.Bóg zapłać  paniom Jedziniak Teresa, Krupka Anna, Gruszczyńska Anna, Gruszczyńska Teresa za dbanie o porządek w świątyniach  i złożoną ofiarę . Proszę następne pięć numerów we wtorek i sobotę od godz. 900. Proszę aby dbać o kwiaty w kościele przez cały tydzień.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

29.09.2014 - 05.10.2014

1800 1.+ Maria Jedziniak od córki Cecylii z rodziną

2.+ Bolesław Dziedzic od sąsiadów Szydłów, Urbanek,  Jedziniak, Jamrogowicz

700+ Ludwik Dudek od Stanisławy Michalskiej z rodziną

1800 1.+ Andrzej Stasiowski 7 r. śmierci

2.+ Maria Jedziniak od córki Krystyny z rodziną

700.+ Bolesław Dziedzic od rodziny Marut

17001.+ Maria Jedziniak od córki Stanisławy z rodziną

2.+ Ludwik Dudek od rodzin Majdeczyków i Krajewskich z Wróblowej

I Czwartek

700.+ Maria Jedziniak od synowej Marii

1700  1.+ Ludwik Dudek od rodziny Stanisława Szot z  Wróblowej

2.+ Józef Winiarski od ks. Marka

I Piątek

1700  1.+ Mieczysław Machowski

2.+  Ludwik Dudek od rodziny Tutro z Wróblowej

Huta Gogołowska

1530. + ks. Eugeniusz Hajduk

I Sobota

1700 1.Dziękczynna w 40 r. s. małżeństwa Urszuli i   Krzysztofa Czech z  z prośbą o bł. Boże i łaskę   zdrowia od dzieci

2.+ Franciszek Białoń od żony i dzieci

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

645.+ Józef Domagalski od chrześnicy Agnieszki

930.+ Józef Giera od córki Anety z dziećmi

1100.Za parafian

1630.+ Maria, Katarzyna Potyrała.

Huta Gogołowska

800. + Jan, Antoni, Katarzyna Majocha

2. Wtorek Uroczystość Najświętszej Mari Panny- imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski jest to dzień modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zapraszam do udział we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie.

3. Środa WSP św. Moniki.

4. Czwartek WSP św. Augustyna.

5. Piątek WSP męczeństwa św. Jana Chrzciciela

6. Sobota spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/15 oraz I piątek września. Gogołów od godz. 1630, Huta Gogołowska od godz,1530 po godz. 1600 Msza św. Rozpoczynający się rok szkolny, który jest kolejnym ważnym etapem w życiu młodych ludzi i czymś oczywistym jest rozpoczęcie go z P. Bogiem. Proszę rodziców aby zdopingowali swoje dzieci i przypomnieli o możliwości skorzystania ze spowiedzi.

7. Niedziela przy katedrze Rzeszowskiej Dożynki Diecezjalne początek o godz. 1100, Msza św. godz. 1200.

8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: NIEDZIELA , ŻRÓDŁO, GOŚĆ NIEDZIELNY.

9. Bóg zapłać paniom: Nawracaj Barbara, Urzędowska Jolanta, Balicka Bogułsawa, Prokop Zofia, Sokołowska Barbara oraz panu Niekowal Kazimierz za dbanie o porządek w świątyniach i złożoną ofiarę . Proszę następne pięć numerów w poniedziałek , sobota od godz. 900. Proszę aby dbać o kwiaty w kościele przez cały tydzień, podlewanie ( przynajmniej dwa razy).