Wizyt w tygodniu49

Adopcja

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 31.08.2014

1. Dziś przypada XXII niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień.

2. Poniedziałek WSP bł.  Bronisławy. W tym dniu przypada bolesna 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

Godz. 830 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla ZS w Gogołowie i SP w Gliniku Górnym. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim nauczycieli, rodziców ,dziadków młodzieży dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

3. Środa WSP św. Grzegorz Wielkiego.

4. I Czwartek godz. 1700 zbiórka lektorów i ministrantów. Po Mszy św. modlimy się w intencji powołań do kapłaństwa i   zakonu oraz spotkanie uczniów III klas gimnazjów zapraszam również rodziców.

5.I Piątek spowiedź od 1700 Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz spotkanie uczniów klas II gimnazjum wraz z rodzicami. Huta Gogołowska spowiedź od  godz. 1600, Msza św. godz. 1630 i nabożeństwo. O  godz. 1610 próba scholii..

6. I Sobotagodz.1700 spotkania Kółka Misyjnego. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi. Panny.

7.Niedziela zmiana tajemnic mężczyźni po Mszy św. o godz. 645, niewiasty po Mszy św. o godz. 1100.

8. Bóg Zapłać za ofiary złożone do puszek na pomoc ofiarom huraganu zebrano 1119,57 zł.

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: NIEDZIELA , ŹRÓDŁO, GOŚĆ NIEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

10. Bóg zapłać  paniom Danuta Zielińska, Małgorzata Zapał, Lucyna Byś, Monika Jędrzejczyk oraz panu Stanisław Foryś za dbanie o porządek w świątyniach  i złożoną ofiarę . Proszę następne pięć numerów w poniedziałek i sobota od godz. 900. Proszę aby dbać o kwiaty w kościele przez cały tydzień.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

01.09.2014 - 07.09.2014

830 O bł. Boże w nowym roku szkolnym 2014/2015

1800 1.Za dusze w czyśćcu cierpiące od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym

2.+ Joanna i Stanisław Bykowski w 1r. śmierci

1800 1.+ Kazimiera (f) Gałusza

2.+ Ludwik Dudek od syna z żoną

3.+ Kazimiera (f) Orzechowska od syna Zbyszka z  rodziną

Środa

1800 1.O zdrowie i bł. Bożej dary Ducha św., opiekę NMP dla ks. Proboszcza z okazji imienin od Rady Duszpasterskiej

2.+ Ludwik Dudek od wnuczki Marzeny z rodziną

3. + Kazimiera (f) Orzechowska od córki Barbary z rodziną

I Czwartek

700.+ Kazimiera (f) Orzechowska od córki Marii z rodziną

18001.+ Genowefa i Jan Boroń

2.+ Ludwik Dudek od wnuczki Danuty z rodziną

I Piątek

18001.+ Ludwik Dudek od wnuczki Małgorzaty z rodziną

2. + Kazimiera (f) Orzechowska od córki Janiny z   rodziną

Huta Gogołowska

1630.+ Genowefa, Józefa (f), Zdzisław Ciosek;Katarzyna, Wojciech Giera

I Sobota

700 Dziękczynna w 50 r. s. małżeństwa Stanisławy i Edwarda Wiśniowskich z prośbą o bł. Boże i łaskę zdrowia

1. O uzdrowienie Grażyny i w pewnej intencji od    Margaretek ze Strzyżowa

2.+ Janina Grygiel 10 r. śmierci

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

645 Za parafian

930.+ Edward Stec 12 r. śmierci, Roman Latoszek,Zofia i Tadeusz Ostrowscy

1100.+ Józefa (f) Bara 8 r. śmierci

Huta Gogołowska

800.+ Wawrzyniec i Maria Lenartowicz

2. Wtorek Uroczystość Najświętszej Mari Panny- imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski jest to dzień modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zapraszam do udział we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie.

3. Środa WSP św. Moniki.

4. Czwartek WSP św. Augustyna.

5. Piątek WSP męczeństwa św. Jana Chrzciciela

6. Sobota spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/15 oraz I piątek września. Gogołów od godz. 1630, Huta Gogołowska od godz,1530 po godz. 1600 Msza św. Rozpoczynający się rok szkolny, który jest kolejnym ważnym etapem w życiu młodych ludzi i czymś oczywistym jest rozpoczęcie go z P. Bogiem. Proszę rodziców aby zdopingowali swoje dzieci i przypomnieli o możliwości skorzystania ze spowiedzi.

7. Niedziela przy katedrze Rzeszowskiej Dożynki Diecezjalne początek o godz. 1100, Msza św. godz. 1200.

8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: NIEDZIELA , ŻRÓDŁO, GOŚĆ NIEDZIELNY.

9. Bóg zapłać paniom: Nawracaj Barbara, Urzędowska Jolanta, Balicka Bogułsawa, Prokop Zofia, Sokołowska Barbara oraz panu Niekowal Kazimierz za dbanie o porządek w świątyniach i złożoną ofiarę . Proszę następne pięć numerów w poniedziałek , sobota od godz. 900. Proszę aby dbać o kwiaty w kościele przez cały tydzień, podlewanie ( przynajmniej dwa razy).