Wizyt w tygodniu60

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO

14.09.2014

1.Czerwony kolor szat liturgicznych wskazuje nam, że nie przeżywamy dziś 24. niedzieli w ciągu roku, lecz – jak to już słyszeliśmy w trakcie Mszy św. – została ona zastąpiona obchodem święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce czasie którego będziemy się modlić za wychowawców, dzieci i młodzież pod hasłem Prawda fundamentem wychowania.

2.Poniedziałek WSP Matki Bożej Bolesnej.

3.Wtorek WSP św. Męczenników Korneliusz i Cypriana. Na Msze św. zapraszam I grupę kandydatów do bierzmowania po spotkanie

4.Środa na Msze św. zapraszam II grupę kandydatów do bierzmowania po spotkanie.

5.Czwartek Święto św. Stanisława Kostki  zbiórka kandydatów na ministrantów godz. 1700.

6. III Piątek  po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, przypominamy o udziale w tym nabożeństwie uczniów klas II gimnazjum. Spotkanie KSM-u. Huta Gogołowska Msza św. godz. 1630 i nabożeństwo. Zbiórka ministrantów godz. 1610.

7.SobotaWSP św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon,, Pawła Chong Hasang i towarzyszy.

8.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: NIEDZIELA , ŹRÓDŁO, GOŚĆ NIEDZIELNY.

9.Bóg zapłać  paniom Zielińska Małgorzata, Płaziak Anna, Byś Teresa, Wilisowska Renata, Hajduk Danuta za dbanie o porządek w świątyniach  i złożoną ofiarę . Proszę następne pięć numerów we wtorek i sobotę od godz. 900. Proszę aby dbać o kwiaty w kościele przez cały tydzień.

OGŁOSZENIE

W związku z Ogólnopolską Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin Na Jasną  Górę w dniu 28.09.2014- niedziela. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy.

Zapraszamy narzeczonych, małżeństwa szczególnie obchodzące 25 i 50 rocznicę,  osoby które wspólnie  pragną się modlić  się za rodziny, powierzyć  Matce Bożej Częstochowskiej  własne troski  intencje.

·        wyjazd ok. 100 ( w nocy) 28.09.2014- niedziela   powrót ok. 2000..

·        w drodze powrotnej nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego  w Łagiewnikach

·        koszt 60 zł. od osoby

ZAPISY w zakrystii do niedzieli 21 września włącznie.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

1100.+ Maria Ciok, Helena  i Franciszek  Salamon oraz siostrę Bernadetę

Huta Gogołowska

800+ Emilia, Józef, Zofia Winiarscy

2. Wtorek Uroczystość Najświętszej Mari Panny- imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski jest to dzień modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zapraszam do udział we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie.

3. Środa WSP św. Moniki.

4. Czwartek WSP św. Augustyna.

5. Piątek WSP męczeństwa św. Jana Chrzciciela

6. Sobota spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/15 oraz I piątek września. Gogołów od godz. 1630, Huta Gogołowska od godz,1530 po godz. 1600 Msza św. Rozpoczynający się rok szkolny, który jest kolejnym ważnym etapem w życiu młodych ludzi i czymś oczywistym jest rozpoczęcie go z P. Bogiem. Proszę rodziców aby zdopingowali swoje dzieci i przypomnieli o możliwości skorzystania ze spowiedzi.

7. Niedziela przy katedrze Rzeszowskiej Dożynki Diecezjalne początek o godz. 1100, Msza św. godz. 1200.

8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: NIEDZIELA , ŻRÓDŁO, GOŚĆ NIEDZIELNY.

9. Bóg zapłać paniom: Nawracaj Barbara, Urzędowska Jolanta, Balicka Bogułsawa, Prokop Zofia, Sokołowska Barbara oraz panu Niekowal Kazimierz za dbanie o porządek w świątyniach i złożoną ofiarę . Proszę następne pięć numerów w poniedziałek , sobota od godz. 900. Proszę aby dbać o kwiaty w kościele przez cały tydzień, podlewanie ( przynajmniej dwa razy).