Wizyt w tygodniu80

Adopcja

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 20.07.2014

1. Przeżywamy dziś XVI niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.
  2. Wtorek WSP św. Marii Magdaleny.
  3. Środa Święto św. Brygidy Patronki Europy.
  4. Czwartek WSP św. Kingi.
  5. Piątek Święto św. Jakuba Apostoła.
  6. Sobota po WSP św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w modlitwach o naszych rodzicach. Dla zmarłych prośmy o szczęście wieczne.
  7. Można zauważyć, ze utwardzany jest plac aby można było spokojnie i bezpiecznie postawić samochody (jest ich coraz więcej).Byłoby idealnie gdyby udało się zakończyć prace na odpust Matki Bożej Śnieżnej. Bedzie to możliwe jeżeli będą środki- proszę o pomoc. W najbliższą  niedziele składka na ten cel.
  8. Można nabyć Broszurę ukazującą postać Jubilata ks. Prałata w  cenie 5 zł.
  9. Zmarł Józef Winiarski oraz Dziedzic Bolesław, którego pogrzeb we wtorek: godz. 1500. Godz. 1430 różaniec w kościele. Polecajmy ich w Bożemu Miłosierdziu.
  10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: NIEDZIELA , ŻRÓDŁO, GOŚĆ NIEDZIELNY.
  11. Bóg zapłać paniom: Syrek Krystyna, Maguder Maria, Florek Zofia za dbanie o porządek w świątyniach  i złożoną ofiarę . Proszę następne pięć numerów w poniedziałek , sobota od godz. 900. Proszę aby dbać o kwiaty w kościele przez cały tydzień, podlewanie (przy tych upałach przynajmniej dwa razy) Pragnę przypomnieć że świątynia to miejsce którego gospodarzem jest Jezus Chrystus i troska o jej piękno, wygląd jest obowiązkiem naszej wiary, raczej winna być potrzebą serca. Trudno zrozumieć parafian, którzy się zwalniają. Można przecież poprosić sąsiadów o zastępstwo.  Nie czyńmy z niej tylko „punktu usługowego” przecież to jest nasz wspólny dom.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH     XVI TYDZIEŃ  ZWYKŁY 20.07.-27.07.2014

PONIEDZIAŁEK 18:00