Wizyt w tygodniu143

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

XVII Niedziela Zwykła

26.07.2015

1. XVII niedziela zwykła. Rozmnożenie chleba na pustyni było przygotowaniem do cudu innego chleba, tego, którego swoim wyznawcom pozostawił Chrystus. Chodzi tu o Eucharystię i wszystko, co Ona ze sobą niesie. Nie lekceważmy w wakacje tego duchowego skarbu.
  2. Dzisiaj po  Mszach św. poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary zbierane do puszki przy tej okazji przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
  3. Jutro w poniedziałek 27 lipca o godz 915 rano przy kościele w Gogołowie zbiórka dzieci z naszej parafii, które udają się na letnią kolonie do Myczkowiec nad Soliną, organizowaną przez Caritas.
  4. Zbliża się miesiąc sierpień. Zachęcamy do zachowania trzeźwości i abstynencji od alkoholu.
  5. Środa WSP św. Marty
  6. Piątek WSP św. Ignacego z Loyoli.
  7. I Sobota WSP. św. Alfonsa Marii Liguoriego. Obchodzimy w tym dniu kolejną 71 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech ofiara poległych Polaków skłoni nas do budowania w sobie patriotyzmu oraz miłości do naszej Ojczyzny. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  8.  I Niedziela zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn po Mszy św. o godz.645, dla kobiet po Mszy św. o godz. 1100. Składka przeznaczona na cele diecezjalne.
  9. W niedzielę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli”. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
  10. Urząd Gminy we Frysztaku informuje,że w dniu 27 lipca 2015 r.(poniedziałek) od godz 1530na bazie Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska we Frysztaku będą wydawane soki dla  mieszkańców Gminy Frysztak.
  11. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, ŹRÓDŁO.
  12. Bóg zapłać za dbanie o porządek w świątyni i złożoną ofiarę paniom:

Maria Boroń, Małgorzata Wójcik, Irena Byś, Jadwiga Byś, Barbara Henzel, Zofia Waląg, Agnieszka Godek. Proszę następne siedem numerów na wtorek i sobotę od godz 900. W sobotę proszę o posprzątanie również starego kościoła jak również obejścia wokół jednego i drugiego kościoła przed uroczystością odpustową.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

INTENCJE MSZY SWIĘTYCH

27.07. - 02.08.15